גלאון ופירורי התקציב

העליהום התקשורתי על זהבה גלאון לא יכול שלא להראות מתוכנן – הנושא זכה לפרסום נרחב ללא כל פרופורציה לחשיבות האמיתית (האפסית) של העניין. ראשית, יש לציין כי גלאון היא אחת הפרלמנטריות הטובות והפעילות בכנסת, וללא ספק הקול העיקרי של מרצ בתקשורת. עם זאת (ואולי משום כך), גלאון אינה אהודה על חלקים רבים בציבור הישראלי ובתקשורת, שבהזדמנות הראשונה שנקרתה לה התחשבנה עמה.
לגופו של עניין, אני שלם בהרבה עם כך שפעילותה של ח"כית חרוצה ופעלתנית כרוכה בהוצאות תקציביות (זעומות) מאשר עם ח"כים שמשתמשים במעט תקציבים ועושים מעט. בניגוד להצטדקות המתחסדת של התקשורת, אין כל פסול בכך שהח"כים מנצלים את התקציבים המועמדים לרשותם. עבודתם ופעילותם של הח"כים דורשת הקצאת משאבים בגבולות הסביר, וכפי שYnet מציין (בסוף הכתבה) גלאון לא חרגה מהתקציב וקיבלה אישורים מהכנסת להוצאותיה.
הוצאות זעומות אמרתי? נכון לשנת 2008 תקציב המדינה עומד על כ-314 מיליארד שקלים חדשים. הסכומים שהוציאה גלאון בטלים בשישים ואינם אלא פירורי התקציב. נושאים מהותיים, כגון הפרטת חברת החשמל/רשות הדואר/בתי-הסוהר, מיסוי על ההון, נידונים בקושי אם בכלל, לבטח לא יגיעו לכותרת הראשית. 97,000 שקלים לעומת זאת? כותרת ראשית ב-Ynet!
לא אחדש דבר בכך שאומר שמצב זה נוצר (אם כי לא באופן בלעדי) משום שהתקשורת, הנמצאת בבעלות בעלי הון, מעדיפה להעסיק את הציבור בעניינים בעלי חשיבות מועטה אך מעוררי יצרים בעוד המכבש הניאו-ליברלי ממשיך להפריט.
לכן, אל לנו לעסוק בזוטות-תקציביות אלו בעוד המדינה בהפרטה רבתי.
*אותו הדין, כמובן, חל לגבי העיסוק בחגיגות ה-60 למדינה, כפי שכותב אודי מנור.

4 מחשבות על “גלאון ופירורי התקציב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s