משהו חדש מתחיל

"משהו חדש מתחיל" – זו הייתה סיסמאת הבחירות של "הבית היהודי" בראשות שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט. החידוש הראשון אליו נתכוונה הסיסמא מובן מאליו – חילופי דורות פוליטיים במפלגת הציונות הדתית. אולם מעבר לחילופי הגברי, נדמה ש"משהו" נוסף מתחיל. משהו חדש-ישן.

אמש נתבשרנו כי משרד הכלכלה והמסחר, בהובלת השר בנט, שוקד על "תוכנית 1981", המזכירה במידה רבה יותר הספר 1984 – על פי התוכנית, יחידות צה"ליות יאיישו את הנמלים ויפעילו אותן, במקרה של שביתת עובדי הנמלים. זאת במטרה לשבור את כוחה של העבודה המאורגנת בנמלים, בהשראת מהלך דומה שנקט רונלד רייגן.

בנט. (צילום: The Israel Project)
בנט. (צילום: The Israel Project)

ראשית, ההצעה של בנט מטרידה ביותר בשל הפגיעה החריפה במימוש זכות העובדים להתארגן בכלל ולשבות בפרט – זכויות אדם יסודיות ביותר אשר הוכרו כבר במאה ה-19 ומאז אושררו באינספור אמנות בינלאומיות.

שנית, נוכח היותו של צה"ל צבא-הגנה המבוסס על גיוס חובה, הרי שהמחשבה על שימוש בחיילים, שגוייסו מכח חוק, לצורך שבירת שביתה של עובדים קשה שבעתיים, לא כל שכן כשהחיילים הללו עשויים להיות בניהם או קרוביהם של העובדות והעובדים השובתים. בעלי תודעה היסטורית יתקשו שלא להיזכר באופן בו תעשיינים בארה"ב של תחילת המאה ה-20 שכרו כנופיות פשע כדי לשבור שביתות של פועלים.

היות והדברים הללו ודאי לא נעלמו מעיניו של בנט, נשאלת השאלה, מהו היגיון-הפעולה אשר הנחה את בנט, אשר כפי שהוכח במערכת הבחירות מבין דבר-או-שניים ביחסי ציבור, להציע הצעה כה פרובוקטיבית?

התשובה לכך טמונה באותו דבר חדש אשר בנט מעוניין להתחיל – בהציעו להשתמש בצבא ככלי לפתרון בעיה אזרחית-פנימית בנט מחיל את ההיגיון של השטחים הכבושים אל תוככי מדינת ישראל. בשטחים הכבושים, הרי, הצבא הוא הריבון, והוא המנהל את חיי היום-יום לשבט (הפלסטינים) או לחסד (המתנחלים). את אותו הסדר מעוניין להחיל בנט, עקב בצד אגודל, בישראל. בכך מסמנת בחירתו של המגמה של חדירת ההגיון המתנחלי אל תוך הפוליטקה הישראלית. ומה שבעיני ישראלים רבים נחשב לחצר האחורית של מדינת ישראל הופך אט-אט אל השער הקדמי.

רוצים לקבל הודעה בדוא”ל בכל פעם שהבלוג מתעדכן? לחצו כאן

מחשבה אחת על “משהו חדש מתחיל

 1. סטרטוקרטיה שלטון צבאי
  ================
  האנטי לוגיקה של האזרח ההדיוט, המותש שסבור שאי רגולציה תקינה משמעו שבירת זכויות העובד היסודיות שלו עצמו.
  כואב לשוטים שפועל,סוור משתכר כמה אלפים יותר תחת ארגון עובדים השומר על זכויות תעסוקה,התארגנות ,שביתה שהן מזכויות הבסיס המכוננות אל מול הגנגסטר הבריון של ישות-פוליטית -הונית-ומשילות משפטית-משטרתית המופעלת על ידי תאגיד מקסום הרווחים מיניקת אנרגיית העבודה של העובדים האזרחים.
  לא חודר לתודעת ההמון שרווח שנתי של מולטי ביליארדים מגנבת ריבית דריבית בקליק וירטואלי מבלי לנקוף אצבע בטלנית הוא זה שאינו תקין בלשון המעטה ושאותם בנקסטרים הם משמרי השיטה המוניטרית של מקסום הרווח על חשבון אותה אנרגיית עבודה שהיא בלבד משמשת כמנוע הצמיחה שלהם, של המשק הכלכלי אך לא של חיי העוני ,יוקר המחייה והורדת כוח הקנייה של הכסף שלהם העובדים עצמם גופם .
  הבנקסטרים גוזלי תמורת -האנרגיה ,מוצצי התספורות,מעלימי הרווחים הכלואים,גנבי אוצרות ומשאבי הטבע שלנו האזרחים בספין תודעתי מוחקים את ההוויה המעמדית והם אלו שממשמידים את הרווח ההוגן של עובד מאורגן למול רווחי העתק בשיעור של אלפי מונים ומיליוני מונים יותר של הסינדיקט הבנקסטר ללא הצדקה כלכלית מתימטית ואו ערכית-מוסרית.
  ימי הביניים או גרוע מכך ימי המערה של תקופת האבן של זכויות האדם/ישה העובדים חוזרים.
  המאפיה שוכרת בשם תאגיד הבנקסטור כאז כן היום שכירי חרב וחוליגנים לשבור שביתת-עובדים.
  בנט והשיטה הממשלית העריצה עלו שלב צבא ישבור את האזרחים.
  ======================================================================================
  אז מי כאן הגנרל הנבל והליסטים ?
  בנגלדש,מיאנמר וצפון קוריאה מצדיקות משטר צבאי ב********"מצב חירום"******* זכויות האדם,העובד וחירויות הפרט נרדפות עד חורמה.
  מצא את ההבדלים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s